Home > Social Media Everything, World Wide Whatever > Hurá za vojáky! Armády na internetu

Hurá za vojáky! Armády na internetu

Mezi pět zemí s největší armádou překvapivě patří vedle Číny, USA, Indie a Ruska i armáda Severní Koreje. Její  pěchota je  mnohem větší než pozemní síly Ruska nebo Spojených států. Severokorejská armáda ale již nepatří mezi deset nejvyspělejších. Sem náleží řada menších armád zemí NATO. Nahlédněme krátce, jak se dnes armády prezentují na webu.

Nejsilnější zastoupení na internetu má zcela jistě US Army. Jednak přes své oficiální stránky, dále pak přes stránky populárního vojenského námořnictva, vzdušných sil nebo pobřežní hlídky. Podobně mají své internetové stránky organizovány i armády ostatních zemí.

V čem jsou američtí vojáci opravdu důslední, je práce se sociálními sítěmi. Už jenom stovky videí na Youtube – též zde, zde anebo zde svědčí o tom, že práci s veřejností vůbec nepodceňují. Stejně tak k video prezentacím hojně využívají mediální kanál Vimeo.

Na Facebooku má americká armáda přes 400 tisíc příznivců. Komunikace přes Twitter je samozřejmostí. A když se k tomu přidají stovky fotek na Flickru – může se zdát, že americká armáda netají vůbec nic.

Běžným je i oficiální armádní blog a desítky prezentací na SlideShare. Jak pracovat s webovou prezentací nám američtí vojáci přímo napoví v mediálním školení.

Za Američany nezůstávají v ničem pozadu stránky British Army Spojeného království – se svými blogyYoutube prezentací či Twitterem. Francouzská zemská armáda Armée de Terre hodně sází na umísťování video obsahu na DailyMotion a zkouší to i přes Twitter.

V neposlední řadě za povšimnutí stojí i Bundeswehr, který se sociálními médii pracuje rovněž velmi promyšleně. Využívá přitom zejména Youtube, Flickr a Twitter.

Více o sociálních sítích viz v kategorii Social Media Everything.

Advertisements
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: